Інвертори
UPS: коли він потрібен і які завдання вирішує.
Будь зі світлом.
Отже, визначимо основні причини, через які споживачі починають використовувати ДБЖ:
Необхідність автономної роботи устаткування. Йдеться, перш за все, про тривалі відключення електроенергії. Наприклад, найчастіше у приватних будинках, а сьогодні й у квартирах, встановлюються котли, оснащені електронними блоками керування та циркуляційними насосами. Саме вони є споживачами №1, які потребують автономного харчування, що особливо важливо у опалювальний сезон.
Захист чутливого електроустаткування. Безперебійники - це не тільки джерело автономного живлення, а й захист від перепадів напруги, джерело чистої синусоїди.
Таким чином, правильно підібраний ДБЖ дозволяє вирішувати перераховані вище завдання і володіє цілим набором позитивних характеристик:
забезпечує захист у автоматичному режимі;
компенсує відхилення напруги від норми (220);
для перемикання в автономний режим потрібно мінімум часу;
можливість спільної роботи з електрогенератором або навіть дизельним генератором (рідко для додаткової зарядки акб).
Якщо відключення у вашому регіоні відбуваються регулярно і тривалий час, оптимальним вибором буде система електропостачання на основі ДБЖ та електрогенератора, який забезпечить заряд акумуляторних батарей в автоматичному режимі
Визначимо основні характеристики, які мають бути враховані при виборі джерела резервного живлення:
Потужність навантаження. Щоб правильно підібрати потужність ДБЖ на весь будинок, потрібно визначити сумарне навантаження та передбачити запас 20-30%. Перетворити потужність безперебійника на зрозумілі нам вати можна помноживши паспортну величину потужності пристрою коефіцієнт 0,6-0,7.
Час автономної роботи. Залежить від ємності батарей, що приєднуються.
Найчастіше безперебійник на квартиру - це пристрій невеликої потужності: від 1 до 3 кВА . Як правило, ДБЖ використовується для захисту інженерних систем («розумний будинок», котлів, систем сигналізації та відеоспостереження тощо).
Джерелами безперебійного електроживлення для дому можуть бути:
1. Стабілізатор напруги - пристрій захисту від перепадів напруги та перешкод мережі, який при нестабільному вхідному напрузі підтримує на виході номінальну напругу (220v/50hz).
2. Джерело резервного електроживлення — працює від внутрішніх акумуляторних або зовнішніх батарей різної ємності, що підключаються.
Бувають кілька типів підключення до електроживлення:
до муніципальної мережі загального електропостачання за допомогою щитових установок (квартирні, офісні, поверхові);
через електрогенератор - автомат введення резерву гарантованого електропостачання;
через інвертор - джерело безперебійного електроживлення
Наш комфорт безпосередньо залежить від електроенергії. Втративши електрику, Ви позбавляєтеся засобів комфорту, дозвілля, інструментів та інших, скажімо так, радостей життя, повертаючись у минуле століття. А якщо відсутність електрики зупиняє роботу в офісі або на виробництві то бізнес починає втрачати прибуток або взагалі зупиняється. Багато бізнесменів а також пересічні жителі України навіть не намагаються якось звикати до цього, використовуючи допоміжні засоби автономного електропостачання.
Варіантів отримати електроенергію при відключенні мережі або віддалення від неї чимало. Найбільш ефективними можна назвати паливні генератори , які можуть виробляти значні обсяги електроенергії тривалий час, однак і вони не завжди підійдуть .
По- перше , ціна мобільної електростанції не кожному по кишені, а по- друге , далеко не скрізь є можливість встановити і тим більше перевозити / переносити дизельну або бензинову станцію, що включає в себе двигун , альтернатор, бак, раму та інші комплектуючі.
Найчастіше досить простого та компактного пристрою - інвертора .
Якщо цей перетворювач не виробляє електрику, то навіщо він потрібен запитаєте ви, і як він допоможе отримати електроенергію до роботи електрообладнання?
Далі ми розпишемо принцип дії інвертора і наведемо поширені приклади його застосування . Ви ж маєте можливість придбати інвертор особисто, відвідавши будь-який з наших офісів, відкритих у Києві , Білій Церкві, Ніжині та Франківську, де можна купити товари стабільного електроживлення за відмінною ціною.
Почнемо. Якщо розглядати даний термін з погляду промислових реалій, то інвертором називають перетворювач частоти і він служить для керування швидкістю обертання електродвигуна шляхом зміни частоти та напруги. З погляду електротехніки , у свою чергу , інвертор - це лише одна з ланок вищезгаданого перетворювача частоти та відповідає за перетворення постійного струму в змінний .
Інвертори можуть бути реалізовані із застосуванням різних схем, які визначають основні техніко - експлуатаційні характеристики приладу частіше всього застосовується схема на силових IGBT-транзисторах із використанням широтно-імпульсної модуляції . Про це докладно писати не будемо, оскільки кінцевому користувачеві важливий результат, коли реалізація значення не має.
Для чого все-таки потрібен інвертор ?
Все просто: для перетворення енергії що знімається з акумулятора постійного струму в змінний . Ви просто підключаєте клеми акумуляторної батареї до приладу, а той , у свою чергу , буде видавати на виході необхідні 220В.
Відразу стоїть зазначити, що для даних цілей краще всього підходить тяговий гелевий акумулятор, що володіє чудовим циклічним ресурсом, багатозарядністю та терпимістю до глибоких розрядів, стійкістю до експлуатації у несприятливих умовах . До речі, у нашому гіпермаркеті запчастин Ви можете купити чудові гелеві акумулятори разом з інвертором, що Вас зацікавить, в кілька кліків з доставкою по всій Україні.
Застосування інверторів
Щоб не писати багато зайвого кілька прикладів для чого потрібен інвертор і де він застосовується .
Інвертор для живлення опалювального котла.
Опалення є одним з найважливіших критеріїв комфорту, а опалювальний котел є одним з основних електроприладів у будинку багатьох мешканців України, у зв'язку з чим пристрої автономного електропостачання частіше всього купуються саме для нього. У випадку перебоїв електропостачання Ви просто накидаєте клеми інвертора на акумулятор, а до його виходу підключаєте котел, включаєте – і готово! Інвертор для котла, за винятком певною потужності, повинен відповідати одній з найважливіших умов, а саме мати електричний сигнал у формі чистою синусоїди . Моделі , що видають на виході сигнал ступінчастої форми будуть працювати неефективно і можуть зовсім не запустити казан або виведуть його з ладу тим паче насос який ганяє теплу воду по трубах. Відмінний приклад інвертора для котла за доступною ціною. Інверторний зарядний пристрій 1000W 12V Must Solar. Даний перетворювач має високу потужність із допустимими навантаженнями до 1000 Вт, що є відмінним показником для забезпечення автономним живленням котла опалення .
Інвертор для холодильного обладнання, морозилок, холодильників.
Холодильне обладнання є в багатьох магазинах, на складах і в кожній квартирі та будинку України є холодильник який забезпечуює тривалий термін зберігання продуктів. Під час виникнення тривалих перебоїв з електрикою, холодильники почнуть розморожуватися, чого бажано уникнути. Для цього чудово підійде інвертор для для холодильного обладнання, морозилок, холодильників. Вимоги , що пред'являються інвертору для холодильника, ті ж, що і для котла. З огляду наявності у конструкції холодильника компресора, обов'язковою умовою є живлення напругою з чистою синусоїдою. Потужність інвертора для холодильника повинна починатись від півтора кіловат, хоча цифра може змінюватися як у більшу, так і в меншу сторону в залежності від моделі обладнання. Для навантаження високою потужності рекомендуємо коплектувати пару ємнісною акумуляторною батареєю або акумуляторний блок.
Автомобільний інвертор.
Є просте та доступне рішення у вигляді автомобільного інвертора . Вимог до форми вихідного сигналу у автомобільного інвертора немає, оскільки зазвичай обладнання яке підключають в поїздці не потребує великого навантаження та не відрізняється чутливістю (наприклад , зарядка портативної техніки). Головна вимога - це наявність спеціального роз'єму для підключення до прикурювача . Обов'язково стежте за рівнем заряду акумуляторної батареї в автомобылы, у разі необхідності , заводьте мотор. Таким чином у Вас виходить імпровізований паливний генератор.
Усі перелічені вище інвертори мали один важливий нюанс роботи: вони функціонують тільки вручну .
Знадобилося автономне електропостачання? Будьте ласкаві накиньте вхідні клеми на акумулятор та ввімкніть вилку в інвертор. Після роботи акумулятор слід зарядити.
Існує окрема група інверторів , які не потребують втручання людини і працюють в автоматичному режимі, будучи чудовим варіантом для електропостачання груп споживачів різних типів .
Автономні інвертори
Ці інвертори радикально відрізняються від звичайних, розглянутих раніше. Автономний інвертор є комплексним рішенням та складається з функціональних вузлів, спільна робота яких забезпечує повну автоматизацію. Інвертор має вхідні клеми, вихідні клеми та клеми акумулятора. Жодних розеток. Це означає, що прилад встановлюється стаціонарно, підключається до мережі та чекає на введення в роботу. Коли мережа працює нормально, даний інвертор, знаходиться в черговому режимі і, при необхідності, поповнює заряд акумулятора вбудованим зарядним пристроєм, що підтримує правильну тристадійну технологію. Живлення на споживача йде від мережі у транзитному режимі. При падінні напруги нижче 150В інвертор автоматично відключає споживача від мережі і перемикає його в ланцюг перетворювача, що отримує живлення від акумуляторного блоку напругою 12-24В, який може складатися з двох 12-вольтових батарей, з'єднаних послідовно, або з однієї 24-вольтової, залежно від Ваших уподобань. На виході перетворювача видаються 220В чистої синусоїдальної форми, придатні до роботи споживачів будь-якого ступеня чутливості. Інвертор знаходиться в даному режимі роботи, поки параметри мережі не відновляться. Перемикання між режимами відбувається так швидко, що електроустаткування цього просто не відчує. Таким чином, автономні інвертори можуть застосовуватися для забезпечення захисту та автономної роботи різних споживачів, дозволяючи, при цьому, не переривати роботу в момент відключення електропостачання.
Такий принцип роботи, властивий автономним інверторам, називається off-line .
Ми розглянули різні варіанти інверторів і сфери їх застосування, і зрозуміли, що можна підібрати інвертор практично для будь-яких споживачів, де потужність навантаження варіюється від кількох сотень ват до більш ніж п'яти кіловат. Важливо лише відповідально підійти до вибору відповідної моделі та подбати про джерело живлення, тобто про АКБ. Ми пропонуємо за вигідними цінами якісні інвертори та АКБ для них, які можна придбати на нашому сайті або в офісах у Києві, Ніжині, Білій Церкві та Івано-Франківській області з швидкою доставкою в будь-яке місто України. У разі виникнення питань щодо вибору інвертора, звертайтеся до наших фахівців.
постачання
якості
щодня
служба