Як вибрати борону і не помилитися

Здійснюючи будь-яку покупку, ми виходимо з її потреби, можливості використовувати ширше і, звичайно. надійність виробу.

У випадку з бороною підійде уточнення інформації про призначення цього агрегату, його додаткові можливості та кращі зразки, вироблені відомими брендовими компаніями . Як додаткова інформація – послужать відомості про умови технічного обслуговування борін , можливості проведення заміни зношених деталей та ремонтів.

Практична користь від неглибокого обробітку ґрунту методом боронування полягає у підвищенні родючості, відновленні шару гумусу, що помітно знижує в цілому витрати на обробіток сільськогосподарських культур.

Призначення борони та види завдань. які вони можуть вирішувати

Головна функція даної зброї – це обробіток ґрунту в період його підготовки для посіву , а мета обробки – розпушування затверділих грудок з одночасним плануванням рельєфу поля для більш ефективного проведення посівної , видалення залишків рослин (не прибраних восени), що перетворилися після зими на сміття, та при цьому збереження вологи у верхньому шарі ґрунту. залежно від характеристики конкретного поля та технічних можливостей агрофірми боронування можна поєднувати з культивуванням чи оранням. А завдання максимум передбачає надання після операції боронування ораному ґрунту оптимальної структури, яка не допускає появу плужної підошви.

Основним критерієм під час виборів моделі борони є її практична достатність до виконання конкретної завдання. Наприклад, для лущення минулорічної стерні після зернових культур підійде легка дискова борона . проте для обробки залишків після кукурудзи або соняшнику потрібна важча потужна модель борони. Або дискова борона із дисками великого діаметру. І та, й інша будуть набагато ефективнішими, але якщо у вашій місцевості в цей період року часті випадання дощів. а значить і підвищена вологість ґрунту, тоді найкращим виходом буде додатковий прохід полегшеної бороною, ніж простий при застряганні більш важкого агрегату. Але цей метод вимагатиме додаткового витрачання палива. Для повного знищення залишків бур'янів продуктивним буде використання дворядних дискових борін із обов'язковим котком або системою ковзанок. Для якісного планування рельєфу поля достатньо застосувати додаткові диски, що вирівнюють .

Різні види борін та їх особливості

Крім підрозділу борін по масі: легкі, середні та важкі, їх ділять за типом конструкції на: дискові, зубчасті, пружинні та голчасті . І оскільки така класифікація набагато важливіша для ухвалення рішення про вибір борони, її варто розглянути докладніше. У дискових борон головним робочим інструментом є диски.

Які розташовані під кутом до напряму руху агрегату. Шляхом зміни цього кута (він називається «кутом атаки») збільшують, або зменшують глибину шару, що обробляється.

За типом конструкції дискові борони поділяють також на секційні, де всі диски розміщені на одному валу у вигляді «батареї». Борони такого типу зазвичай дешевші. але й складніші у обслуговуванні. При боронуванні полів із залишками рослин можливе їх намотування на робочі органи. що викликає потребу у частих зупинках для очищення дисків.

До другого типу дискових борін належать агрегати з розташуванням робочих органів на індивідуальних стійках . Ці борони часто називають дискаторами . Цей тип борін порівняно дорожчий, але виграє в обслуговуванні та ремонті за рахунок економії тимчасових витрат на ці процедури. Крім того, індивідуальне розміщення дисків позитивно впливає на якість боронування.

Розрізняються дискові борони і за кількістю рядів. наприклад: легка дворядна або важка на еластамерах . Всі ці відмінності, як і форми дисків, їх діаметри визначають основне призначення кожного конкретного виду борін, що зазвичай описується в документах супровідних до агрегату.

У зв'язку з тим, що диски можуть мати різну поверхню, важливо знати, що гладкі диски (без вирізів на поверхні) ефективні на щільній поверхні ґрунту, так як на легкому, вологому ґрунті , тобто. з меншою щільністю — гладкі диски «підвисатимуть», тоді як диски навіть з невеликими вирізами, не прослизатимуть по ґрунту і відповідно успішно виконають боронування. Для подрібнення стерні після технічних культур (кукурудзи, соняшнику), особливо після дощів, потрібна дискова борона з вирізами у вигляді ромашки.

У зубчастих боронах робочі органи мають форму зубів, причому самі зубці можуть бути різної конфігурації, а також круглі, квадратні або іншого перерізу. Тут метод обробки ґрунту дещо інший: передня частина зуба ріже ґрунт, а бічні сторони – дроблять грудки землі. Зубчастими боронами можна заглиблюватися в шар ґрунту на 10 см . Що застосовується при одночасному культивуванні та/або посіві. Загалом зубчасті борони поділяють за силою, тиском, що чиниться на зуб:

  • - у важких боронах – тиск – 2-3 кг, глибина обробки – 5-8 см, застосовуються на глинистих та суглинистих ґрунтах ;
  • - у середніх боронах – тиск – 1-2 кг, глибина обробки – 4-6 см. застосовуються на легких, пухких ґрунтах ;
  • - у легких боронах – тиск – 0,5-1 кг, глибина обробки – 2-3 см, застосовуються тільки для верхнього шару .

У пружинних боронах основний робочий інструмент також зуб різного перерізу, але він пружний, тобто. не закріплено жорстко по вертикалі. Борона такого типу буває навісною, напівнавісною чи причіпною. Пружинні борони використовують з посіву або після збирання врожаю. А також при внесенні добрив , при збиранні у валки соломи . Агрегати із пружинними зубами впливають на верхній шар ґрунту методом вібрації, що практично при міжрядній обробці . оскільки дозволяє мінімально турбувати ґрунт і не порушувати зростання рослин. Цей тип борін застосовується як для зернових, так і для технічних культур.

Для проведення протиерозійного обробітку ґрунту , а також для подрібнення крижаної кірки на озимих культурах використовують борони голчастого типу . ці борони ефективні при проведенні закриття грунтової вологи ранньою весною на стерневих фонах.

Переваги різних видів та типів борін

Крім перелічених вище відмінностей борони також можуть мати різну кількість рядів робочих органів. що визначає способи застосування.

Дворядні борони Трирядні борони Чотирирядні борони
У таких боронах крок робочих органів зазвичай дорівнює 270 мм. а відстань між рядами складає 800 мм. Ці параметри не сприяють забиванню дисків і при великій масі пожнивних залишків. Для таких борін не потрібно значного тягового зусилля. що дозволяє трактору тягнути у себе борону ширшого захоплення. Такі борони дозволяють за менше проходів виконати якісно борування грунту. Так як виконується одночасно чотириразова обробка ґрунту, що перебуває в русі.

На що варто звернути увагу при виборі борони

Можливо. що для вашого господарства найбільш актуальним буде питання ширини захоплення борони - це може бути пов'язано з розмірами полів, що обробляються. Друге по важливості питання, це мета боронування - для поверхневої обробки , для видалення бур'янів або для глибокого дискування .

Третє, але не менш важливе питання, це тип рами борони - що складається або не складається. Цей фактор може бути важливим за необхідності перевозити агрегат дорогами громадського користування, якщо врахувати не габаритні розміри рами борони.

Дуже важливим є кут атаки , що встановлюється на дискових боронах. Оптимальний розмір для переднього ряду дисків – 16 градусів і 14 для другого ряду. Для підрізування найкращим буде 20 градусне розташування дисків. Інші кути погіршують якість роботи. Тому практичнішим буде придбати борону з фіксованим розташуванням дисків по рядах (у багаторядних боронах). Агрегати з регульованими кутами менш надійні в експлуатації та складніші в обслуговуванні.

Але яку б борону ви не обрали важливо пам'ятати, що швидке та якісне технічне обслуговування сільгозагрегату залежить від компанії, що здійснює постачання запасних частин тривалий період часу та на підставі довгострокових договорів з фірмами-виробниками. Тоді вироби. куплені вами завжди відповідатимуть за якістю оригіналам. їхня доставка буде швидкою. а послуги з ремонту або дефектування агрегату дозволять вам знизити витрати та втрати від простоїв. Саме такі переваги ви можете отримати у компанії «Грозбер Україна» .

Термінове
постачання
з Європи за 3-7 днів
Гарантія
якості
найкраща якість на ринку
Працюємо
щодня
без вихідних
Сервісна
служба
щодня 24/7