Найкраща зернова сівалка

КРАЩА СІВАЛКА ДЛЯ ЗЕРНОВИХ

Щоб вибір кращої сівалки для зернових не став важковирішуваною проблемою досить повно вивчити ринок посівної техніки і відкинути апріорі непідходящі варіанти, тоді з тих, що залишилися небагато зробити це без помилки буде набагато легше.


І іншого виходу просто немає, адже пропозицій моделей і модифікацій досить багато. Але важливо знати детально, щоб з упевненістю віддавати перевагу.

Методи і способи підвищення якості роботи сівалки

Нині більшість виробничих питань вирішуються за допомогою техніки, набагато продуктивнішої, точнішої, більше автоматизованої (щоб уникнути вплив людського чинника) і звичайно якіснішою. "Техніка" в цій справі означає насичення агрегату додатковими високотехнологічними виробами, вузлами, часто з електронною і комп'ютерною начинкою. Це вимагає грунтовніших знань у сфері інформаційних технологій, які ніби як далекі від зерна, грунту і посівної. Але розвиток аграрного ринку, конкуренція стимулюють до освоєння цих нововведень, інакше можна не лише не виграти, але і програти


Окрім власне виконання прийнятого рішення - покупки сучасної сівалки для зернових потрібне дотримання ще однієї простої формальності - купити самостійно агрегат, з'їздивши за ним куди-небудь в Європу, - це тільки на перший погляд спрощення вирішення питання. Насправді є ризик зіткнутися з таким же обманом, як і на стихійному ринку - вам можуть підсунути не зовсім працюючий агрегат, хоч і з цілим забарвленням. Цей агрегат може виявитися не сертифікованим у нас в країні, але оскільки він придбаний в приватному порядку. те оформлення і ремонт можуть виявитися майже нерозв'язною проблемою. Тому логічно у справі удосконалення свого парку техніки йти уторованим шляхом, покладаючись на гарантії офіційних операторів ринку техніки. Наприклад, одним з таких постачальників вже більше десяти років являється компанія "Грозбер Україна". Її профіль - це оригінальні запасні частини, вироби від фірм-виробників з гарантіями, що поставляються в найкоротші терміни і інші надійні послуги. Очевидно, що, спираючись на подібного постачальника техніки, що сповідує такі ж підходи у бізнесі, ви значно полегшите собі увесь процес купівлі і виграєте кінець кінцем у витратах.

Для підвищення вашої інформованості в особливостях парку сівалок відомих виробників наступний розділ.

Опис принципів роботи популярних моделей сівалок для зернових

Майже 150 років тому брати Роберт і Томас Эльворти з Великобританії відкрили в Кропивницком (тоді Елисаветград) майстерню для складання механічних сівалок, виготовлених за кордоном, давши фірмі своє ім'я

"Ельворті".


сівалка моделі Astra 6 Premium

Тепер тут випускають сівалки серії Astra і Alfa, ширина захоплення яких в межах 3,6 - 6 м. Проте при використанні зчеплень цей параметр значно збільшується. Cерия сівалок Astra - це 6 модифікацій:Astra 3,6V

  • Astra 3,6V-06
  • Astra 4
  • Astra 5,4T
  • Astra 6
  • Astra 5,4A

У числі особливостей перерахованих сівалок застосування традиційної технології : висівання в підготовлений грунт через сошник, який лише злегка притискує посівний матеріал. Окрім цього застосовують сошники зі зміщеними дисками для полів, де є рослинні залишки.

І в цьому їх головну відмінність від сівалок серії Alfa - продукту нової розробки компанії. у яких використовують сошники з сильним притиском, чим забезпечують застосування технології мінімальної обробки грунту. Окрім сошників в сівалках встановлені висіваючі апарати котушкового типу. виготовлені з полімерів, що подовжує термін їх експлуатації. Регулювання об'єму подання посівного матеріалу (їм можуть бути як зернові культури, так і тукові, дрібносем'яні) проводять за допомогою трьох позицій заслінки. У самій котушці градація під різне насіння робиться за допомогою її гвинтової форми.


Alfa 6

Привід котушок здійснюється безступінчатим редуктором, передавальним рух від опорно-приводных коліс. А встановлені на сівалках варіатори можуть відрегулювати кількість посівного матеріалу, що подається, відповідно до норм висівання : насіння - 0,7 - 400 кг/га; добрива - 25 - 200 кг/га.

Різняться агрегати і об'ємами своїх бункерів : в моделі Astra 6 з шириною захоплення 6 м він вміщує 1245 л насіння або 600 л добрив, що досить для висіву на 6 га при нормі 200 кг/га насіння і 100 кг/га добрив.

Є в оснащенні сівалок і электроника - система Helios, контролююча висів, інформація про кількість внесеного матеріалу передається на монітор в кабіні трактора.

З плюсів можна також відмітити забарвлення корпусу сівалок, виконану "Ideal-line" (виробництва Данії), ця фарба має гарантію впродовж 8 років

Механічні сівалки Challenger виробництва США.


Механічні сівалки Challenger для зернових матеріалів мають дуже широкий діапазон за розміром охоплення - від 2 м в одинсекційному агрегаті до 12 м в 3-хсекционном. Виробництво сівалок зосереджене в штаті Канзас, відомому своїми фермерськими господарствами.

У виробах застосовані 6-ти пластные котушкові апарати для посіву, також з полімерних матеріалів, як і у випадку з сівалками з Кропивницкого. Регулюється подання посівного матеріалу по секціях за допомогою одного важеля. З особливостей - в агрегаті 2 рами: для бункера і сошників окрема. що робить його довговічнішим. Інша особливість - сошник універсальний - готовий для посіву традиційним і з мінімальною обробкою грунту методами. Цікаве рішення у вигляді "заспокійливих" пластинів і нежорстке кріплення катків - вони сприяють ефективнішій і якіснішій роботі. Хоча усі сівалки Challenger шириною в 6 м навісних, якщо трактор не придатний до навішування, тоді компанія пропонує візок і перетворює навісну сівалку на причіпну.

Декілька слів про сівалки відомого бренду.


модель Cataya

Механічні сівалки від Amazone випускаються у вигляді 4-х модифікацій: Cataya, D9, AD і D9 6000 TC Combi, усі вони універсальні по видах сільськогосподарських культур, які висаджують з міжрядними відстанями в 12,5 або 16,6 см З особливостей : в моделі D9 можливе застосування анкерних сошників WS або дискових RoTec Control


Сівалка моделі D9 6000 TC Combi призначена для невеликих господарств, що не мають великих площ. Ширина захоплення цієї моделі всього 2,5 або 3 м.

Для господарств з великими площами компанія Amazone випускає сівалку D9 Super, ширина охоплення може бути в 3, 3,5, 4 або 6 м, при цьому використовуючи спеціальне зчеплення, можна збільшити ширину захоплення до 9-ти і 12-ти м. Оскільки ці сівалки мають більший розмір, то виробник посилив їх раму. Регулювання подання посівного матеріалу відбувається за допомогою редуктора Vario, що має плавний режим роботи, при дуже широкому діапазоні по самій нормі висіву - від мінімуму в 1,5 кг/га до максимуму в 400 кг/га.

Сівалки моделі AD також навісного типу, вони призначені для роботи з грунтофрезою, культиватором ротаційного виду або з гумово-клиновим катком. Сівалки можуть мати ширину охоплення в 2,5, 3, 3,5 або 4 м. Система дозування висіву регулює його в діапазоні від 1,5 до 400 кг/га. Налаштування роблять за допомогою безступінчатого редуктора.

Рейтинг кращих сівалок

Після опису сівалок двох компаній для отримання повної оглядової інформації корисним буде дізнатися і про інших виробників агрегатів для посівної кампанії.

Для рейтингования механізмів застосовувалися такі критерії, як якість виконання їх основної функції, технічна надійність, універсальність використання. адаптированность до наших місцевих умов, рівень організації технічного обслуговування і співвідношення ціни і якості.

Розглядався і такий критерій, як кількість покупок виробів цього бренду. За цим показником в лідерах John Deere, Great Plains і KINZE. А найпопулярнішою моделлю визнана JD 1890 973bh John Deere. Слідом за нею йде NTA 3510 Great Plains, а потім 3s4000hdf тій же Great Plains.

В ході складання рейтингу також були встановлені основні тенденції ринку сівалок. В першу чергу по кількості придбань безперечний лідер Кропивницкая фірма "Червона Зірка". Окрім неї серед передових вироби компанії "Агро-Союз" з Дніпра і київського заводу "Тодак", усі ці виробники налагодили успішну кооперацію із зарубіжними компаніями і мають хороші рекомендації на світовому ринку.

Наступною тенденцією є затребуваність агрегатів з ресурсозберігаючими технологіями.

І третьою тенденцією стало збільшення попиту на ненову імпортну техніку. що викликане дорожчанням в цілому. Серед би/у механізмів переважають не дуже давні - у віці від 5 до 10 років. Ці зміни в ціновій політиці привели до появи серед американських, німецьких, шведських, французьких агрегатів і сівалок точного висіву китайського походження XINGTAI від компанії Linyu Longda Trading Co, зернових сівалок SHANDONG (моделі 2bxf).

В той же час спостерігалося збільшення закупівель широкозахватних агрегатів, що може вказувати на тенденцію збільшення розмірів хазяйств. На думку практиків, фермерів для них при виборі сівалки основним показником був і залишається критерій її надійності. потім вони звертають увагу на забезпечення агрегатом рівня якості посіву і в третю чергу дивляться на соотноше¬ние ціни з якістю. Тільки у малих фермерських господарствах першим питанням була тема ціни. У результаті після ретельного опитування усіх учасників цього сегменту ринку зарубіжні бренди розташувалися в наступному порядку:

перше місце за John Deere; друге - Great Plains; третє KINZE; четверте BOURGAULT; п'яте Monosem; шосте AMAZONE; сьоме Massey Ferguson; восьме KUHN; дев'яте Vaderstad і десяте Horsch.

Правда така думка представників великих агрохолдингів. Якщо ж зважати і на думку з малих і середніх агрофірм, тоді лідером серед усіх буде все-таки вітчизняна "Червона Зірка". Є присутніми на ринку і сівалки, розроблені за кордоном і виготовлені усередині країни.

Замість бонусу – про найяскравіші новинки серед сівалок для зернових

Ці новинки не можуть не зацікавити. Мова про просапні пневматичні сівалки компанії Mascar з Італії – це дискові Maxi-5 та анкерні Futura.

Вони мають кілька корисних переваг: велика продуктивність, відмінна надійність та зменшення витрат на обслуговування.

Дальше більше.

Новинка сівалки Maschio Gaspardo MTR & Twin у висіві рослин у два ряди з інтервалом 25 см замість звичайного міжряддя 70 см.


Таким чином збільшується норма висіву, а як наслідок – покращення харчування рослин та підвищення врожайності.

Цією ж компанією була презентована пневматична сівалка Maschio Gaspardo Julia 24F70 з 24 секціями MTR. У сівалці передбачено один із двох видів приводу для секцій: електропривод або механічний.