Борона Б/У або нова

Борони можна використовувати у вигляді окремого агрегату, зчепленого з трактором-тягачем або одночасно з виконанням інших робіт боронувати ґрунт, розмістивши кілька навісних і причіпних вузлів на тракторі, зокрема з плугом і культиватором. Вся справа у виборі. А вибір інструменту - це архіважливе питання. Так як борони підрозділюються на легкі, середні і важкі в залежності від їх ваги, тоді потужнісні характеристики трактора підкажуть який вид обрати. Однак важливішим є завдання правильного вибору за типом пристрою.

Види робочих органів борон

Їх всього чотири, ось вони:

  • Дискова борона - її робочі органи виконані у вигляді дисків, розташовані під кутом до напрямку руху агрегату - це і є кут атаки. Налаштування глибини боронення досягає зміни кута диска. Принцип дії в розпушуванні ґрунту і розрізанні дерну, що найбільш потрібно перед посівом, оскільки перемішується верхній з нижнім шаром ґрунту, а коріння бур'янів подрібнено.
  • Зубова борона - робочі органи мають форму зубів, при цьому переріз може бути і круглим, і квадратним. Якщо передньою своєю частиною вони розрізають ґрунт, то бічними частинами розмельчають його комья. Ґрунт перемішується на глибині до 10 см. Цей вид борон часто використовується разом з культиваторами або сівалками.
  • Пружинна борона - застосовується після посіву і після збирання врожаю. Її пружинний зуб може мати різні перерізи. А самі пружинні борони бувають навісні, напівнавісні і причіпні. Крім боронування вони придатні при внесенні добрив і валці соломи.
  • Голкова борона - це спеціальний агрегат, який використовується при протиерозійній обробці ґрунту. Нею також руйнують крижану кірку над озимими. Знадобляться голчасті борони для обробки ґрунту під час закриття вологи в ґрунті навесні і для згладжування нерівної поверхні полів, що виникли від іншої механічної обробки землі.

Детальніше про важливі деталі

Перш за все, дискові борони діляться на секційні і з індивідуальною стійкою. У перших диски стоять на одному валу у вигляді «батареї» - така модель більш дешева, але з нею складніше технічне обслуговування через важкодоступність деталей. Ця ж причина інтенсивного намотування рослинних обрізків на вал. Моделі з індивідуальними стійками або дискатори дозволяють легко виробляти мастило, ремонт або заміну робочих інструментів, оскільки кожен диск прикріплений до індивідуальної стійки. Загалом у дискових боронах може бути різна кількість дисків у ряду, різні їх форма і діаметр, у зв'язку з чим борони можуть мати різні призначення за функціями.

Зазвичай борона з дисками на індивідуальних стійках має від 2-х до 4-х рядів. Нижче даються принципові відмінності між ними:

Дворядні борони Трирядні борони Чотирирядні борони
При розміщенні робочих органів з кроком 270 мм, і з міжрядною відстанню 800 мм, зброя не засмічується пожнивними залишками, а ширина захвату і продуктивність більше. Потрібно менше тягового зусилля, ніж у 4-х рядних, тому можливе використання дискової борони з великим захопленням, що скорочує кількість проходів при невисоких енерговитратах Мають більше операцій - розпушування, розфарбовування, подрібнення пожнивних залишків і вирівнювання рельєфу поля. А також якісніше обробляють важкі ґрунти.


І ще, легкі моделі дозволяють виконувати боронування на сильно вологих ґрунтах, але не впораються з залишками кукурудзи або соняшнику. Середні борони (дискатори) дозволяють виконувати одночасно дві операції, завдяки регулюванню глибини обробки, але при надлишковому засміченні рослинними залишками поля або його довгого простою потужності борони недостатньо і потрібен повторний прохід борони. Важкі борони без ускладнень оброблять поля з щільним грунтом і підвищеною засміченістю бур'янами, але на їх робочі органи інтенсивно налипає вологий грунт, що призводить до зупинок для очищення їх.

На якість оброблення ґрунту впливає також кут атаки - кут установки дисків. Так передній ряд краще виставляти під 16 градусів, а задній - під 14. Хоча для підрізання найкращим буде кут у 20 градусів. Однак останнім часом виробники часто випускають борони з фіксованим оптимальним кутом, що полегшує обслуговування техніки аграріями і робить поломки в цій частині борони рідкісними.

Підбір борони для конкретних завдань

Тип або вигляд борони залежить від вирощуваних культур на ваших полях. Якщо напівщити стерню після збирання зернових культур зможуть легкі борони. То після кукурудзи або соняшнику - тільки важкі моделі. Однак, коли після прибирання настане період дощів, то, щоб важкий агрегат не пов'язав у вологому ґрунті, краще виконати роботу легкою бороною, але за два проходи. А для ефективного знищення бур'янів механічним способом застосовують 2-х рядні борони з системами катків.

Інші види борон

У зубових боронах диференціація йде за силою тиску на зуб, від чого залежить тип ґрунту, придатний для оброблення такими боронами:

Вигляд борони за вагою Сила тиску на зуб та глибина обробки Типи полів для обробки
важка 2-3 кг, на глибину до 5-8 см для глинистих та суглинистих ґрунтів
середня 1-2 кг, на глибину до 4-6 см для легких та пухких ґрунтів
легка 0.5-1кг, на глибину до 2-3 см для верхнього шару ґрунту


Використання пружинних борон ефективно для розпушування та вирівнювання поверхневого шару ґрунту. Дія пружинних борон побудована на вібрації, що робить операцію більш акуратною, без завдаючи ушкоджень рослинам при боронуванні міжправитель.

Для отримання повної інформації про конкретну модель борони вам необхідно звернутися до представника компанії постачальника і зробити вибір правильним.

Термінове
постачання
з Європи за 3-7 днів
Гарантія
якості
найкраща якість на ринку
Працюємо
щодня
без вихідних
Сервісна
служба
щодня 24/7