Який обприскувач на трактор для поля вибрати

Зазвичай обприскувачі задіяні в комплексі робіт у полі під час проведення посадкових робіт і потім протягом сезону вирощування різних культур. Гостро потребує обприскування в регіонах з теплим і жарким кліматом. Хоча шкідники на відміну рослинних культур, що вирощуються, добре пристосовуються до будь-яких кліматичних умов. Крім основної функції - обприскування, за допомогою цього агрегату ще вносять мінеральні добрива. Вирішення питання про те, який обприскувач на трактор для поля вибрати залежить від декількох факторів. Ознайомлення з ними, з особливостями методів та способів обробки рослин допоможе чіткіше уявити, який вибір підходить для вас, а зробивши правильний вибір, отримати максимальний ефект від використання цього обладнання.

Отже, обприскувачами борються зі шкідниками рослин і вносять у ґрунт рідкі добрива. Але деякі моделі пристосовані також до поливу посівів, рослин.

Як конструкція обприскувача впливає на його функціональні можливості

Зазвичай конструкція обприскувача проста - це насос, штанга або вентилятор - в залежності від технології виконання робіт і резервуар для рідини, що розпилюється.

Відбір потужності валу трактора приводить у дію насос, а він подає розчин або інший матеріал рідкої консистенції для розпилення або внесення в ґрунт. При цьому розчин, що знаходиться в резервуарі, постійно перемішується за допомогою гідравлічної установки. що необхідно для однакової його концентрації у всій масі. У різних моделях обприскувачів об'єм резервуара та матеріал, з якого він виготовлений, можуть відрізнятися.

У разі внесення добрив маса, що вноситься з резервуара, подається крізь фільтр, потім через насос і потім в розподільчий блок, з попереднім проходженням регуляторів тиску , і, нарешті, досягає розпилювальні форсунки. У деяких моделях є покажчик рівня маси, що залишилася в резервуарі, що зручно для своєчасного поповнення його.

Це принципова схема роботи обприскувача, так би мовити, зсередини, але більш помітні характерні відмінності мають ці агрегати зовнішні і по них вони поділяються на види та типи.

Відмінності видів обприскувачів

Їх підрозділяють насамперед за способом кріплення трактора.

Цей вид обприскувачів прикріплюється до трактора за допомогою спеціальної навішування штатного шасі тягача. Тому такий обприскувач називаються навісним обприскувачем.

Навісні обприскувачі використовують для обробки широких смуг, розміром 12-18 м (ширина залежить від довжини штанги) а також для захисної обробки високих рослин (соняшник, кукурудза). Для обробки поля смугами з такою широтою і стандартною площею обприскування в кількох сотнях га в навісних обприскувачах зазвичай встановлюють резервуари, що вміщують 400 - 800 л. З плюсів цього виду агрегатів варто відзначити його велику маневреність у порівнянні з причіпними обприскувачами.

Агрегат, що кріпиться за допомогою причіпного пристрою до трактора, називається причіпним обприскувачем.

Водночас, причіпні обприскувачі залишаються найпопулярнішими серед фермерських господарств, мабуть не в останню чергу завдяки ще більшій ширині охоплення – їх смуги мають розміри в 18-36 м. Обсяг резервуара, відповідно, дорівнює 2 -4 м3. Велика продуктивність передбачає використання причіпних обприскувачів на полях великих агрофірм. Але крім обробки з їх допомогою причіпних моделей значних площ, цей вид агрегатів надає менший тиск на грунт, причіпні обприскувачі як правило більш вигідні в ціновому аспекті, мають більш сучасне оснащення та автоматизоване. управління технологічним процесом (регулювання витрати розчину та інтенсивність розпилення). Ці обприскувачі також мають досить міцну конструкцію та екологічні у роботі.

Агрегат, з гарною маневреністю, завдяки компактності та здатний сам себе переміщати по полю, називається самохідним обприскувачем.

Самохідні обприскувачі зручні тим. що вони працюють автономно, без трактора-тягача. Також не вимагають частої дозаправки своїх ємностей. Цей вид обприскувачів частіше використовують для внесення мінеральних добрив і для поливу рослин. Часто фермери зауважують, що самохідні агрегати набагато дорожчі за навісні та причіпні «побратими», але якщо врахувати у вартісних витратах останніх двох ще й вартість задіяного трактора. то самохідний обприскувач виявиться дешевшим, та й трактор вільним для інших функцій.

Вже з наведених відмінностей різних видів обприскувачів можна ухвалити рішення з урахуванням своїх земельних площ та планів щодо сівозміни.

Відмінність за типами обробки

Якщо розміри оброблюваних площ визначають обсяги резервуарів обприскувачів, то залежність від кліматичних особливостей вашого регіону та асортименту вирощуваних рослин видасть наступний поділ агрегатів за способом розпилення і в результаті допоможе визначитися з вибором ще детальніше.

Обприскування можна проводити за типом щілинним, малооб'ємним та ультра-малооб'ємним.

Щілинний спосіб (з використанням спеціальної форми форсунок) прийнято вважати більш прогресивним і менш залежним від погодних умов (йдеться про сильні пориви вітру, які можуть змінювати картину обприскування провокуючи) як надмірну обробку хімікатами.так і залишаючи необроблені «плями» на полі, у разі сильних поривів застосовують підвид - інжекторні - для не розпилення, а вприскування з примусовим тиском. 6-ти – 8-ми км/год, а для інжекторних – відповідно від 8-ми до 25-ти км/год.При внесенні пестицидів необхідна швидкість до 16-ти км/год.

Результат досягається за рахунок не широкого розпилення розчину, а подачі його в зібраному в один пучок вигляді, що робить процес високоточним і дозволяє не перевитрачати матеріали.

Малооб'ємний метод означає розпилення крапельним способом, а ультра-малооб'ємний – дуже малими крапельками. При цьому завдяки малій кількості рідини в кожній окремо взятій краплі вона не стікає з поверхні листя, а омиває рослину, вбираючись у її структуру. При ультра-малооб'ємному – це «закріплення» рідини на рослинах ще більше посилюється, що важливо для рослин з малою площею поверхонь своїх стебел та листя.

Однак у деяких брендових моделях застосовують міжнародну класифікацію BCPC (British Crop Protection Council), яка передбачає таку градацію за розмірами крапель: дуже дрібні, дрібні, середні, великі, дуже великі, екстраординарно великі, і присутність на ринку обладнання для боротьби зі шкідниками рослин, виготовленого згідно з даною класифікацією з відповідними розподільчими системами в них.

Наприклад, компаніяLechler випускає установки з маркуванням: ID, IDN, IDK, IDKN та IDKT для рідких добрив та для захисних розчинів у категорії – «дуже великі краплі» . В асортименті компанії є обприскувачі установки «під великі краплі» та в категорії «середні» - їх використовують для внесення добрив та заходів, спрямованих проти зносу рослин під впливом погодних явищ. А ще там виробляють розпилювачі з «дрібними краплями», дуже дрібні подвійні плоскоструминні і поло-конусні, дефлекторні і п'ятиструминні (для рідких добрив).

Є ще одна характеристика обприскувача, здатна вплинути на ваш вибір. Це висота кліренсу. Для низькорослих рослин він має бути невеликим. а для високих – навпаки. Тобто все залежить не від кліренсу, а від переліку рослин, що вирощуються.

Рейтинговий асортимент обприскувачів

Перелік брендових компаній, які спеціалізуються на випуску обприскувачів або їх окремих вузлів, тут представлені: Kuhn, Lemken, Amazone, Berthoud, Kverneland, Worthington, Quivogne, Hardi, John Deere, Horsch, Great Plains, Challenger, Case IH, HOUSEHAM. Але почнемо із фірми «Львовагромашпроект».

Наші теж брендові

Компанія випускає причіпні обприскувачі, які, крім боротьби зі шкідниками рослин, ще вносять мінеральні добрива. Конструкція агрегату складається зі стандартних компонентів: механізму системи розпилення, резервуара для матеріалу, що розпилюється або вноситься, штанги з гідравлікою та шасі. Агрегат не самохідний і вимагає трактора-тягача.

Загалом компанія випускає п'ять моделей-модифікацій: обприскувачі причіпні штангові ОПШ-3521, ОПШ-24-18, ОПШ-3524, ОПШ-24-21 та обприскувач вентиляторний причіпний ОВП-2000. Моделі відрізняються обсягами резервуарів, потужністю насоса та довжиною штанги.

Крім стандартної комплектації, можливе постачання додаткових систем, вузлів та блоків: змішувач для приготування розчину, система продування для очищення розпилювачів, світлодіодне підсвічування для роботи в темний час доби, розпилювач інжекторного типу для роботи в умовах сильного вітру. В агрегаті може бути встановлений один із трьох варіантів управління - автоматика, дистанційне або ручне за допомогою пульта. У комплектації агрегатів є як українські, так і зарубіжні складові брендових компаній. У комплекс поставки входить також гарантійне та післягарантійне технічне обслуговування.

Обприскувачі від «Львовагромашпроект» ефективно працюють у всіх кліматичних умовах.

І інші найкращі брендові компанії

Про важливість обробки рослин для знищення шкідників говорить кількість брендових виробників сільськогосподарської техніки, які випускають ці агрегати. Крім цього, сама операція боротьби зі шкідниками не одноразова. а вимагає ритмічності та повторень протягом кожного сезону. Разом з тим важливо вносити розчин і мінеральні добрива в точно відміряних порціях і рівномірно по всій площі посівів. Тому від якості роботи обприскувачів залежить не лише розмір врожаю, а й його екологічність.

Розробники компаніїKverneland: завжди на чільне місце ставили питання підвищення ефективності агробізнесу при зниженні обсягів виробничих витрат. І практично весь модельний ряд обприскувачів від Kverneland (Explorer A-28, Explorer B-36, Phoenix C-50, Explorer AirPlus) відповідають виконанню цих завдань.

Хоча у компаніїWorthington не виробляють самі обприскувачі, але в її широкому асортименті представлений чималий перелік комплектуючих для обприскувачів.

Виробники компаній Quivogne та Lemken у списку обприскувачів, що випускаються ними, є різні моделі та модифікації. але незважаючи на різницю їх технічних параметрів, всі вони якісно підтверджують свій загальновідомий високий рівень і на рівних конкурують зі своїми суперниками.

КомпаніяHardi все ж таки більше спеціалізується на обприскувачах для садів. Можливо, це викликано тим. що засновник компанії до цього займався садівничим бізнесом і добре знайомий із проблемами фруктових дерев.

У самохідних обприскувачів від компанії Kuhn (Франція) є оригінальна особливість – вони збираються переважно в Бразилії, а визнані найкращими на обох американських континентах.

Технологічно обприскувачі, вироблені всесвітнім лідером серед компаній-виробників сільськогосподарської техніки брендом JohnDeere, відрізняє як завжди виняткова надійність у плані безвідмовної служби конструкції агрегату і в плані нещадної боротьби зі шкідниками, при цьому не пошкоджуючи власне рослину.

Можливо в чомусь поступаються своїм конкурентам обприскувачі від компанії Horsch, але в той же час вони мають досить досить позитивних технічних показників у роботі, яку вони виробляють.

Продукція для агробізнесу виготовлена компанією GreatPlains загалом відома своїми надточно відміряними вузлами та деталями, що передбачає і таку саму точність у виконанні технікою своїх функцій. Це твердження є справедливим і для агрегатів для обприскування цієї компанії.

У функції техніки від компанії Challenger крім обприскування входить також внесення мінеральних добрив, і вони справляються з обома функціями цілком успішно.

Винятковий рівень якості у виробах взагалі та в обприскувачах зокрема від компанії Case. При цьому відчувається продуманість кожної деталі та кожного нюансу у них.

Продукція в даному розділі сільгосптехніки компанії Amazone відповідає найвищим вимогам, хоча це й не дивно, адже на Амазоні постійно дбають про це.

Термінове
постачання
з Європи за 3-7 днів
Гарантія
якості
найкраща якість на ринку
Працюємо
щодня
без вихідних
Сервісна
служба
щодня 24/7