Який вибір сівалки буде правильним
Кожен аграрний процес починається з підготовки основи (ґрунту) для виконання головної дії, що визначає всю діяльність у цій сфері - це посів насіння . Для здійснення цієї важливої операції знадобиться надійне та продуктивне обладнання , так як не можна щось зробити якісно неякісним інструментом. Тому питання про те, як вибрати сівалку є архіважливим для кожного аграрія.
Усім (не тільки аграріям) відома фраза: «Що посієш, те й…», але в сучасних умовах її слід модернізувати в – «як посієш, стільки й пожнеш».
Наявність різноманітного асортименту будь-якого товару не може не тішити, оскільки дає можливість та свободу вибору. Але в той же час - це різноманітність ускладнює сам процес вибору і питання - який вибір сівалки буде правильним ? стає проблемою, вирішення якої потребує додаткової поінформованості.
Спочатку класифікуємо їх усі
Насамперед для всіх без винятку аграрних фірм підійде надійна сівалка , нескладна в експлуатації. Критеріїв класифікації сівалок є кілька, ось основні та важливі з них:
- за методом внесення насіння:
- механічні сівалки, найбільш прості в комплектації, в них насіння вноситься в грунт без додаткового впливу, тобто просто зсипаються в землю;
- пневматичні сівалки, їх застосування вважається більш ефективним, оскільки передбачає примусову подачу насіннєвого матеріалу в ґрунт, що прискорює процес висіву і дозволяє виробляти його з більш точним дозуванням або керувати цим процесом;
- сівалки суцільного посіву , застосовні для рівномірного висіву в повному обсязі і в основному зернових культур . що оптимізує використання всіх ділянок поля завдяки малому розміру міжрядь , у деяких моделях сівалок передбачена можливість змінювати відстань меду рядами. а рівномірність внесення насіння забезпечує кожне з них достатнім простором для активного зростання;
- сівалки точного посіву, їх називають також просапними, пунктирними, використовують при посіві зерна, кукурудзи, соняшнику рядовим або стрічковим методом з рівними проміжками між рядами, точний висів дає можливість контролювати не тільки щільність внесення матеріалу (відстань між окремими зернами і між рядами), але і його глибину, останній фактор покращує можливість врахування локальних умов і особливостей ґрунту, рельєфу поля, кліматичних нюансів тощо.
Нескладно було зауважити, що в описі різних за способом внесення насіння сівалок йшлося про їх рядність. Кількість рядів при висіві є основною якісною особливістю в конструкції сівалок, останнім часом вибір агрегату за даним критерієм тільки розширювався і вже існують сівалки в 6 - 36 рядів. Однак велика кількість рядів – це далеко не завжди краще. Насправді все залежить від виду культури та особливості її висіву. такими як:
- глибиною внесення насіння;
- відстанню між окремими зернами;
- призначенням вирощування (на силос або на зерно);
- оптимальним вибором ширини міжряддя; схильністю даної культури до купчастого внесення насіння або їх рівномірного розміщення в грунті.
І це далеко не повний перелік особливостей, які створюють передумови для отримання максимального врожаю. Саме пошук оптимального підходу в технології посіву зобов'язує ретельно вибирати просапну сівалку точного висіву .
Роблячи вибір сівалки за методом посіву, важливо знати і самі методи висіву. Ось основні з них:
- висівши на силос, в основі його внесення насіння спочатку вздовж поля, а потім – поперек рядів, при цьому головним і визначальним є не так точність висіву . скільки швидкість зміни рядності ;
- висів квадратно-гніздовим способом, при використанні цього методу проводиться додаткове добриво зерна в момент посіву і можливість помітно підвищити врожайність по всій площі поля, ще одним плюсом є дотримання абсолютної рівності рядів . що знижує рівень втрат зерна при збиранні врожаю та спрощує саму збирання;
- висівши зигзагом, при цьому методі насіння вноситься в «шаховому» порядку. що помітно проріджує частоту посадки, додаючи одночасно доступ світла та живлення для кожного посіяного зерна, при застосованому здвоєному ряді висіву з відстанню між рядами 12,5 см відбувається зміщення зерен на половину стандартного інтервалу, в той же час відстань між рядами залишається без змін і дорівнює 70 -ти см, але для використання даного методу необхідна високоточна посівна техніка , що випускається в останні роки.
- за типом висівних культур:
- Універсальні сівалки, придатні для висіву більшості видів культур: зернових. зернобобових, олійних та трав'яних;
- спеціальні сівалки, застосовуються у разі висіву певних культур з чітким дотриманням високого якісного та ефективного рівня, часто використовуються для посіву овочів та кукурудзи.
Знову про вибір сівалки за способом висіву, але в розрізі: механіка або пневматика
Розглянемо суто технічні аспекти обслуговування цих двох видів сівалок. У чому кращі характеристики механічних сівалок , вони в:
- відсутність потреби в ущільнювачах і вентиляторах;
- у менш суворих вимогах до гідравлічних характеристик трактора;
- у можливій більш точному калібруванні насіння;
- у можливості проводити посівні роботи з менш чистим і однорідним насінням.
Виглядає привабливо, тому що просто, але саме ця простота і невибагливість до умов містить недоліки, що мають місце в сівалках механічної конструкції, і вони підштовхують фірми-виробники до поступового припинення випуску цих багато в чому морально застарілих агрегатів. Ось ці недоліки:
- потреба в повній заміні робочого органу при зміні типу насіння;
- неминучі втрати часу через переналаштування посівного агрегату;
- набагато нижчий рівень точності у порівнянні з пневматичною сівалкою ;
- досить висока частка подрібнення насіння;
- розподіл посівних матеріалів при сівбі відбувається нерівномірно.
При першому погляді на опис пневматичних сівалок та їх порівнянні з описаними вище характерними недоліками механічних агрегатів, пневматика виглядає виграшніше та практичніше. Проте більш уважне вивчення особливостей експлуатації останніх дає реальну картину плюсів та мінусів.
По-перше , пневматичні агрегати набагато дорожчі за механічні. Вони також набагато складніші за конструкцією.
Але при висіві пневматичними сівалками витрата посівного матеріалураціональніша. отже, менший на тих же площах. Сама процедура висіву виконується з більшою швидкістю і, відповідно за меншу кількість часу, при тих же умовах проведення посівної, що і з механічною машиною. Пропоновані пневматичні сівалки з дисковими сошниками успішно справляються із завданням на складних. кам'янистих полях . як і на зручних та ретельно підготовлених площах, що робить їх універсальними в експлуатації. Пневматичні сівалки . обладнані анкерними сошниками придатні тільки для використання на підготовлених полях, але цей недолік такі агрегати компенсують високою продуктивністю.
Крім власне швидкості виконання роботи, сівалки з анкерними сошниками одночасно із внесенням насіння переміщують пожнивні залишки та ґрунт, що був разом із ними, із насіннєвого ряду. Така функція значно зменшить ймовірність захворювання кореневої системи та/або поява ефекту фітотоксичності. З недоліків цього типу сівалок слід виділити відсутність належного контролю за глибиною висіву. А також негативним чинником є значне втручання анкерних сошників у поверхневий шар ґрунту, що може призвести до втрат вологи . але це викликано їхньою конструкцією. А також ці сівалки не будуть корисними за технології прямого посіву.
Фактори, які впливають на правильність вибору
Дослідним аграріям відомо, що підібрати ідеальну сівалку неможливо . як і неможливо розташовувати ідеальними полями. Але мінімізуватисвої потенційні проблеми, а також отримувати від використання технікимаксимум вигоди можна.
Оскільки існують кілька визначальних факторів, правильне врахування яких реально допоможуть досягти бажаного результату.
Таким чином при виборі сівалки слідує:
- по - перше , врахувати доступність якісного технічного сервісу , можливість швидкої та гарантованої поставки оригінальних запчастин ;
- при детальному ознайомленні з конкретними моделями потрібно брати до уваги розмір відстані між механізмом розподілу насіння і поверхнею ґрунту, оскільки від цього залежить рівномірність та точність внесення насіння.; Для визначення розміру сівалки слід враховувати топографічні умови ваших полів .
- доставляє постачальник гарантії виробника на окремі вузли та деталі агрегату;
- наскільки зручний доступ до вузлів та деталей сівалки
і багато іншого.
Всі перераховані вище фактори, а також інші плюси від обслуговування готові надати у компанії «Грозбер Україна», що має багаторічний досвід успішної співпраці як з фірмами-виробниками, так і з аграріями.
постачання
якості
щодня
служба