Який культиватор купити: Б/У або новий

У сферу функцій культиватора входять: обробка ґрунту фрезами в період підготовки її для посівної кампанії шляхом вирівнювання її профілю і розбиванням земляних грудок. А також догляд за землею під пором, видалення сору і пожнивних залишків. Цим агрегатом можна нарізати грядки під овочеві насадження і прибирати картоплю з поля. Якісний культиватор може виконувати роботу в різних кліматичних умовах з ґрунтами механічного складу, твердість яких сягає 1,6 Мпа, а наявність вологи в ґрунті доходить до 30%. Наскільки якісно і продуктивно зможе виконувати такий комплекс робіт, обраний вами культиватор і які види операцій здатний освоїти культиватор б/в, залежить від вашого уважного вибору.

Як правильно вибрати культиватор

Для комплексу робіт необхідний універсальний агрегат, в якому вся його конструкція, раціоналізм у співвідношенні геометричних параметрів рами, наявність декількох секцій (зазвичай трьох) і відповідно розстановка робочих органів у три ряди дозволять проводити культивацію ґрунту ретельно з взаємоподібним перекриттям поверхні ґрунту рядами ріжучих інструментів, коли досягається повне підрізання сірних рослин. Раціональність у конструкції цього причіпного агрегату також робить його надійним і міцним, що продовжує термін експлуатації культиватора. Якщо в вибраному вами культиваторі достатньо відстані між робочими органами, розташованими в рядах і між самими рядами, а також, якщо рама високо посаджена - просвіт між рамою і поверхнею ґрунту - тоді культиватор не будуть постійно забивати і переповнювати зібрані зрізані рослини, а значить зупинки в проходженні поля не будуть потрібні.

Якщо в культиваторі передбачена посилена стійка (можливо з пружинним механізмом) і є досить довгий важіль, стрільчатого типу, тоді розпушування ґрунту буде виконано з високою якістю і на необхідну глибину.

Наявність у даної моделі культиватора механізму для швидкого і зручного переведення його в положення для транспортування полегшить працю і прискорить пересування від поля до поля, що дозволить охоплювати обробкою великі площі.

Одним з таких культиваторів є культиватор суцільної обробки TERRA 3 PRO 840, ось його основні технічні характеристики:

 • Тип - причіпний
 • Ріжучі вузли - 31 шт.
 • Плоскоріжуча лапа, ширина захоплення - 310 мм
 • Вирівнювачі - 4 шт.
 • Ковзанки - 4 шт.
 • Глибина обробки ґрунту - до 120 мм
 • Габарити, мм - 4850 х 8400 х 1150
 • Необхідна потужність трактора-тягача - від 140 к. с.

Види та типи культиваторів

При визначенні з вибором культиватора важливі не тільки його універсальні можливості, але і правильно підібраний тип за призначенням. Загалом культиватори підрозділюють на:

 • Парові - використовуються для обробки ґрунту;
 • Пропашні - застосовуються для розпушування ґрунту та очищення від бур'янів у міжправительчих просторах;
 • Універсальні - служать для суцільної та міжправлячої обробки;
 • Живителі для рослин - обробляють міждуряддя і вносять мінеральні добрива.

Крім спеціалізації за видами робіт цю техніку ділять на групи відповідно до їх ваги і, відповідно, потужнісними показниками. При цьому легкі агрегати підійдуть для обробки ґрунтів в овочівництві, де частіше потрібна велика мобільність і невеликі габарити. Культиватори, що належать до середньої групи, впораються із завданням на відносно великих площах. Вони більш міцні по конструкції і здатні винести великі навантаження в роботі. Їх ріжучі інструменти розташовані на більшій відстані між собою, що підвищує продуктивність, але робить конструкцію менш повороткою і непридатною для використання на малих і вузьких площах. Культиватори третьої групи - важкі - можуть працювати протягом тривалого періоду часу без зупинок. У них можливе застосування різних додаткових навісних агрегатів і пристроїв, а значить і функціональних можливостей.

Разом з відмінністю за вагою агрегату його можливості і продуктивність залежать від потужності двигуна. Тому вибір культиватора відповідної потужності дозволить не розтрачувати зайві енергоресурси, при цьому не втрачаючи в темпах обробки ґрунту.

Фактор, який визначає якість

Рівень якості культивації земель залежить насамперед від правильного підбору фрез, які\забезпечать необхідну глибину обробки і ширину захоплення при проході. При цьому для різних ділянок потрібні відповідні фрези. Якщо в господарстві є поля з різними розмірами і шириною, тоді знадобиться додатковий набір фрез, який зробить ваш агрегат більш універсальним і ефективним у роботі. Якщо належить культивувати цілинні площі, тоді знадобляться фрези особливої конструкції. Для суглинків і болотистих ґрунтів необхідні культиватори з великою потужністю, оскільки необхідна глибина обробки - до 30-35 см.

Конструкційно-експлуатаційні особливості

У моделях культиваторів можуть застосовуватися різні конструкції вузлів і приводних елементів. При клиноременном зчепленні можливе часте регулювання і заміна ременів, тому дискове зчеплення виглядає більш вигідним і простим в обслуговуванні. І в цьому зв'язку важливі періодичність профілактичних робіт з культиватором, доступність його окремих частин для їх обробки тощо.

Незважаючи на уявну простоту цього агрегату, в культиваторах можливі безліч окремих відмінних нюансів, наявність або відсутність яких може значно змінити характер роботи механізму і його продуктивність, тому не варто покладатися тільки на інформацію рекламних оголошень, а з'ясувати всі «за» і «проти» у фахівця компанії-постачальника.

Термінове
постачання
з Європи за 3-7 днів
Гарантія
якості
найкраща якість на ринку
Працюємо
щодня
без вихідних
Сервісна
служба
щодня 24/7