Сівалка: Б/В або нова

Можливо не зайвим буде перевірити рік випуску - не за табличкою з серійним номером, а, якщо така є, за вибитим написом на рамі агрегату.

Вибір нової сівалки є все ж легшим процесом порівняно з підбором техніки б/в. Так як новий виріб швидше за все не розконсервований і може бути навіть не повністю в зібраному вигляді. Тоді в першу чергу, уважно вивчіть технічні характеристики різних моделей, підберіть найкращий варіант для вашого господарства. А при прийомі агрегату необхідно ретельно перевірити цілісність упаковки і самої сівалки, а також наявність всіх зазначених у специфікаціях комплектуючих деталей і витратних матеріалів. Якщо інші аспекти роботи з цим агрегатом вас влаштовують, тоді процес відбору можна вважати завершеним.

Набагато складніше питання правильного вибору у випадку, коли сівалка б/в. І відносно простим у цій справі буде лише пошук моделі, що підходить за технічними характеристиками і вартістю, оскільки на вторинному ринку з його різноманітністю не складно відшукати свій варіант. Але важким може виявитися виконання завдання «не купити непридатну сівалку» або розгледіти приховані недоліки.

ТЕХНІЧНИЙ СТАН ЯК КЛЮЧОВЕ ПИТАННЯ У ВІДБОРІ

Починати перевірку технічного стану варто з перевірки власних вимог і бажань. Тобто потрібно визначитися які якості сівалки необхідні для вашого господарства та умов посівних площ. Це важливо ще й тому, що не можна знайти сівалку або інший агрегат, який би відповідав усім можливим умовам і всьому комплексу поставлених перед ним завдань. У кожного агрегату є свої плюси і свої мінуси.

Якщо вам підходить технологія прямого посіву, тоді сівалка повинна мати функцію різання рослинних залишків у ґрунті. Великі і важкі (вагою в 4 тонни або близько того, при ширині захоплення 6 м) не забезпечать якісний сів у шарі рослинних залишків або на твердих сухих грунтах. Якщо ваші поля мають підвищену вологість, тоді і сівалка повинна бути готова для такої землі.

Іншими словами, габарити сівалки повинні відповідати рельєфним умовам полів, їх розмірам, потужності наявного трактора тощо. Зазвичай економічними є стандартні сівалки з шириною захоплення в 4-6 м. Важливим аспектом при виборі є також простота технічного обслуговування сівалки, зручне розташування деталей і вузлів агрегату, щоб їх легко було дістати при ремонті, обслуговуванні або заміні.

При огляді конструкції сівалки варто враховувати достатню міцність агрегату для роботи на необроблених ґрунтах при більш серйозних механічних навантаженнях на раму сівалки. Природно, не можна пропустити будь-які дефекти і деформації, розтріскування в її конструктивних частинах.

Можливо не зайвим буде перевірити рік випуску - не за табличкою з серійним номером, а, якщо така є, за вибитим написом на рамі агрегату.

Для перевірки справності гідравліки потрібно підключити сівалку до трактора і уважно простежити за її підйомом, за розкладанням маркерів і т. п. Потім оглянути цілісність гідроциліндрів, шлангів і штуцерів.

Проведіть огляд дрібних деталей трансмісії і механізму приводу: вали, підшипники, ланцюги і зірочки - чи немає деформованих.

У моделях з пневматичною системою висіву перевіряють її герметичність і відсутність пошкоджень на пневмопроводах, а також справність гідромотора, його турбіни і ременів приводу.

Перевірка відсутності деформацій на корпусі висіваючого апарату, в його ущільнювачі, скидачі (відсікачі двійників). Якщо у висіваючій секції застосовується паралелограм, а не диски, тоді цілісність повідків і кронштейнів кріплення позбавлять вас від необхідності проводити вже незабаром дорогий ремонт або заміну даного вузла. Для інспектування стану сошників потрібно буде розібрати 2-3 з них і переконатися в справності:

 • ступиць,
 • осей,
 • семяпроводів.

Якщо на сівалці застосовуються диски, тоді важливий ступінь їх зносу, наявність і розмір люфтів

 • для точного заміру люфту підшипників краще спочатку послабити навантаження;
 • завмер люфта ступиці сошників - тільки після її очищення від налиплого бруду.

Нижче дається перелік технічних характеристик сівалок, багато з яких можуть допомогти вам з визначенням обраної моделі:

 1. ширина захоплення;
 2. кількість рядків;
 3. відстань між рядами;
 4. норма висіву (насіння) в кг/га;
 5. норма висіву (добрива) в кг/га;
 6. глибина внесення (насіння і добрива) у мм;
 7. тиск під сошником;
 8. швидкість (робоча);
 9. продуктивність у га за годину;
 10. ємність бункера (бункерів) для насіння і для добрив;
 11. габаритні розміри агрегату;
 12. маса агрегату;
 13. необхідна потужність трактора в к. с.

Щодо останнього пункту в наведеному переліку слід зазначити, що в реальних умовах стану полів - далекого від ідеалу - тяговий опір сівалки буде набагато вищим, ніж зазначене в специфікаціях, тому вам знадобиться значно потужніший трактор. А у випадку, коли в інструкції до сівалки потужність трактора варіюється в межах широкого діапазону, тоді краще звернутися за порадою до фахівця компанії-постачальника, як, втім, і в багатьох інших питаннях прийняття рішення про придатність даної сівалки б/у або нової для вашої агрофірми.

Термінове
постачання
з Європи за 3-7 днів
Гарантія
якості
найкраща якість на ринку
Працюємо
щодня
без вихідних
Сервісна
служба
щодня 24/7