Як відремонтувати сівалку перед посівною

Технологія вирощування сільськогосподарських культур не приймає відхилень від термінів та періодичності – у природі все свого часу. І в агрофірмі все також має бути готове до потрібної дати, а ще краще – трохи раніше, про всяк випадок – раптом весна здивує. Якщо ви вже готові виконати боронування, то саме час подбати про сівбу . Адже треба встигнути скористатися всіма благами весняної вологи в ґрунті і тут справді щодня цілий рік береже. Хоча на одній вологості врожай не здобудеш, ще треба правильно посіяти. А це зроблять справні та правильно відрегульовані сівалки .

Гарна підготовка до передпосівної починається після завершення попереднього сезону і продовжується в правильному зберіганні агрегатів для посіву протягом зими, а також у своєчасному ремонті частин і/або їх заміні на обов'язково оригінальні запчастини, щоб не зіпсувати однією поганою деталлю ( "ложкою дьогтю") весь прекрасний механізм ("бочку меду").

Власне, підготовка до ремонту

Щоб правильно і без зайвих витрат відремонтувати сівалку , потрібно чітко розбиратися в її головній функції, щоб забезпечити найкраще виконання саме цієї функції. Якщо коротко, то основне завдання - це внесення на задану глибину точно відміряної дози насіння. Як супутня функція розглядається можливість одночасного внесення добрив. Для задоволення різних польових умов використовують навісні, або причіпні, або самохідні сівалки. Вибір типу сівалки залежить тільки від конкретного господаря - йому краще знати всі складові умов ведення бізнесу на території його агрофірми .

Тепер про деталі та вузли сівалок, які підлягають ремонту, обслуговуванню або заміні в першу чергу. У більшості моделей і модифікацій сівалок є бункери для посівного матеріалу , механізми для забезпечення дозованої подачі насіння та / або добрив , сошники . strong> та допоміжні вузли, механізми. У бункерах (металевих або пластикових) матеріали знаходяться з моменту їх завантаження і до часу внесення останнього насіння в ґрунт, але не постійно.

Для зручності та рівномірного розподілу матеріалу по всій ширині охоплення сівалки бункери часто поділені на секції.

Системи дозованої подачі насіння на механічній або пневматичній основі часто мають вигляд котушкових дозаторів. Їх поділяють на два типи : штифтовий або скребковий, саме вони виконують відбір необхідної порції насіннєвого матеріалу та його негайну подачу в сім'япровід.

Моделі сошників повинні відповідати технології обробки грунту, що застосовується. Наприклад, при мінімальній або нульовій технології використовують анкерні сошники - їх борозенки відповідають вимогам даної технології. При підґрунтовому висіві підійдуть сошники у формі стрілчастих лап . Для традиційної відвальної технології оптимальними будуть дискові сошники .

Через різницю в методах посіву різних сільгоспкультур – кукурудза, соя та деякі інші з широким міжряддям; зернові, льон, трави тощо. культури з вузькими рядами, техніка для посадки ділиться на Planter (для широкорядних культур) та Seeder (для вузькорядних).

Що зробить ремонт незначним і не частим

p>Найпростіша і одночасно абсолютно обов'язкова дія – це щоденне повне очищення основних і допоміжних вузлів сівалки від усілякого бруду, пилу, дрібних обрізків рослин, залишків добрив. це необхідно для запобігання корозії металу. Друга дія включає ретельну перевірку технічного стану агрегату: надійність кріплення коліс, щільність всіх кріпильних з'єднань, натяг у механізмі передачі . Третьою, але не менш важливою дією є проведення поточного ремонту частин , що вийшли з ладу і заміна частин, що не піддаються ремонту.

Ремонт окремих вузлів сівалки під час тривалого зберігання

Як і в будь-якому механізмі в сівалці є вузли, з якими найчастіше відбуваються поломки. Серед типових несправностей у механічних зернових сівалках , у висівному апараті - це зношування валиків, жолобків і відламування ребер у котушках . А також вигин квадратного валу , вигнутих вусиків у штампованого корпусу висівного апарата , знос розетки , ламання рифів . котушки. Рідше відбуваються відламування клапанів і розтріскування корпусів котушок . Відновлення можливе шляхом заміни частин деталей або всієї котушки повністю. У пневматичних сівалках , перед проведенням ремонтних робіт, необхідно очистити від слідів окислення під гумовим ущільненням. Можливе проточування кришки котушки , а також підготовка (очищення) отворів під різьбові з'єднання для щільного прилягання шайб з гайками в них. При встановленні прокладки важливо не допускати її перекосу і не порушувати натяг приводних ланцюгів, а сам апарат перевірити на здатність виконувати якісно роботу. Висівальні апарати після ремонту повинні відповідати таким вимогам: вали - мають прямолінійну форму, без вибоїн та задирок; котушки та муфточки одягаються на вали без помітних зусиль; у корпусу висівного апарату немає видимих перекосів; розетка легко і без заїдання обертається в гнізді; вал разом з котушками та муфтами вільно і без будь-яких заїдань переміщається важелем регулятора, а зусилля важеля не більше 10 кгс.

Так як сошники під час роботи знаходяться в постійному контакті з грунтом, що виступає як абразивний матеріал, то природно, що цей факт викликає знос дискових сошників , про ступінь якого судять між розмірами зазору між дисками. При зазорі не більше 5 мм достатньо промити сошник, не розбираючи його, але таке просте рішення можливе лише у випадку, якщо підшипник у цьому блоці справний.

Одинарні дискові сошники зазвичай зношуються в діаметральному напрямку, а також у них затуплюються кромки. Крім того, площина диска може бути деформована через зіткнення з камінням та іншими твердими предметами. При збільшеному діаметральному зносі, а також диски діаметром менше 300 мм та/або товщиною в місці прилягання менше 1 мм, зі зламами та тріщинами на лезі потрібно вилучити та замінити. При незначній деформації (наприклад, короблення) диски рихтують без нагрівання. Рихтувальні роботи зручніше проводити на пристосуванні з роликами, що обертаються. У разі заточування диска її виконують із зовнішнього боку на спеціальному пристосуванні, під кутом в 20°, до ширини фаски, яка має розмір 6-8 мм, контролюючи при цьому ширину диска і товщину леза. Перевірним контролем правильності виконання ремонту є прокручування диска без биття і застосування зусиль.

У сошниках, що мають знос дисків по товщині (у місці прилягання вкладишів), можна відремонтувати в такий спосіб. Після повного розбирання сошника та його дефектування , подальшого рихтування дисків (при необхідності) та заточування їх лез , відпалюють ( в термічній печі або ковальському горні) і проточують його на токарному верстаті з боку, що прилягає до диску до товщини не менше 8 мм. Потім патроні токарного верстата затискають вкладиші за допомогою спеціальної оправки. Поверхня вкладиша, яка прилягає до корпусу сошника, не обробляють.

У разі необхідності зменшити до нормальної величини зазор між лезами диска, під час складання сошника між його вкладишем і диском вставляють плавне капронове кільце завтовшки 2,5; 3,0 чи 3,5 мм. Товщина кільця підбирається з ступеня зносу дисків. Як варіант можливе використання капронової прокладки замість капронового кільця (товщина прокладки 5-6 мм) Прокладку встановлюють під кришку і приклепують їх до диска.

Ремонт автоматів сівалок проводиться при зношуванні у них виступів пористого диска, самого корпусу автомата або поверхні собачки в місці її торкання з роликом, а також знос поверхні валу. Для проведення ремонтних робіт автомат необхідно розібрати у конкретній послідовності дій, щоб і після збирання він функціонував.

Придатність для ремонту пористих дисків визначається ступенем зношування їх виступів – залишкова товщина не менше ніж 15 мм. Осередки підлягають розточуванню у спеціальному пристосуванні, що закріплюється кронштейном у супорті токарного верстата.

Окрім зазначених вище деталей, також часто є зношування пальців шарнірних з'єднань у блоці сошника. При цьому для усунення дефекту необхідно виточити нові пальці, або (якщо ступінь зносу дозволяє) обточити дефектний палець під новий розмір, потім потрібно буде запресувати нову втулку , відповідну новому розміру пальця і зробити заміну обох частин у шарнірному з'єднанні.

Якщо сівалка причіпна, тоді на причіпний пристрій можуть виявлятися надмірні навантаження і в цьому випадку може статися його розрив. Ремонтують цей блок за допомогою зварювання, відповідно готуючи під шви місця. А після завершення зварювальних робіт шви зачищають та вирівнюють. щоб потім, при виконанні маневрів з причепленою сівалкою свобода її руху не обмежувалася .

Конструкція рами сівалки є складною геометричною фігурою з безліччю поздовжніх і поперечних брусів, балок. До неї методом зварювання приєднані через косинки і кронштейни всі вузли і деталі, що є на сівалці. Наявність пошкодження: викривлення будь - яких балок рами , утворення тріщин на деталях конструкції, появи корозії на її поверхні визначають візуально і тут діє практичний принцип - якщо пошкодження не видно. значить їх немає або вони зовсім не суттєві. Усуваються проблеми таким чином: вигини та викривлення – шляхом рихтування, при тріщинах та корозійних явищах – приварюють на місце ушкодження накладку, попередньо підготувавши та зачистивши поверхні. Для контролю за пошкодженим місцем та додаткового захисту його від навколишнього середовища при надаванні фарбують при подальшому використанні агрегату.

Марять від поломок і ходові частини сівалок, тому що в цьому вузлі агрегату все відбувається аналогічно, як і у транспортного засобу. Це має місце у причіпних сівалок, осі коліс яких можуть зношуватися в місцях посадки під ступичні підшипники , в результаті чого з'являється торцеве биття . Для їх відновлення на зношені посадкові місця наплавляють накладки, які потім обробляють на токарному верстаті. При надмірному ступені зносу у посадкового отвору в маточині , маточину розточують під новий розмір, а потім виготовляється нова втулку, з внутрішнім діаметром, що відповідає діаметру зовнішнього кільця підшипника. Після чого, виготовлену втулку запресовують і збирають підшипниковий вузол .

Але крім ремонту різних деталей сівалки, що виконують технічне завдання на цьому агрегаті, є ще дуже важлива робота з регулювання схеми розстановки сошників , установці вильоту маркера та визначенню strong> норм висіву насіннєвого матеріалу.

Надійний пошук запасних частин на заміну зношених

Як це видно з матеріалу статті досить часто при проведенні підготовчих та ремонтних робіт виникає потреба у придбанні запасних частин для заміни зношених . У ситуації, коли вам потрібні оригінальні деталі для сільгосптехніки. але не хотілося б випадково купити виріб. яке не відповідатиме рівню якості агрегату. на якому воно буде встановлене. Тоді вам до нас – у компанію «Грозбер Україна».

У переліку послуг, що надаються, є безліч зручних можливостей для простого вирішення складних проблем. І ми постійно працюємо над подальшим розвитком у цьому напрямку, над організацією максимально зручних умов для наших клієнтів. З цією метою ми створили спеціальний механізм, що допомагає покупцям у різних ситуаціях.

Було так, що вам потрібні запчастини для конкретного агрегату, але у вас немає впевненості в правильності каталожного номера необхідних виробів. У такій ситуації вам на допомогу прийде наша програма з очікуваною назвою «Отримай допомогу у підборі деталей». Її опис ви легко знайдете на сайті нашої компанії www.grozber.ua . Там же ви знайдете опис необхідних деталей.

Термінове
постачання
з Європи за 3-7 днів
Гарантія
якості
найкраща якість на ринку
Працюємо
щодня
без вихідних
Сервісна
служба
щодня 24/7